Dikkat! Facebook’da Yeni Şifre Çalma Yöntemi

3
Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Şifrenizi Kaptırmayın

Dünyanın en popüler ve en büyük sosyal paylaşım sitesi olan Facebook milyonlarca kullanıcısı ile büyük kitlelere hitap ediyor. Öyle ki artık bütün şirketler Facebook üzerinden reklamını yapmakta ve insanlara hitap etmekte. Durum böyle olunca da sahtekarlar burada da devreye giriyor. Facebook üzerinde oynanan oyunlar her geçen gün artmakta ve son zamanlarda gittikçe çığırında çıkmakta. Buna en son örnek ise Facebook üyelerinin şifrelerini hacker’lar tarafından ele geçirilmesi oldu. Sahte linklerle Facebook kullanıcılarının şifrelerini çalan hacker’lar kullanıcıları zor durumda bırakmakta. Sizde bu oyuna gelmek istemiyorsanız aşağıda bir örnek ile anlattığımız şifre çalma yöntemine ve diğer yöntemlere karşı uyanık olmanızdır.

Adım Adım Sahtekarlığın Belgesi

İlk önce aşağıdaki resimde de görüleceği üzere sahte yorumlarla paylaşımlarınıza link gönderilmekte. Bu spam yorumları her paylaşımda görebilirsiniz. Özellikle bu spamlara maruz kalmış arkadaşlarınızın paylaşımlarında. Bu tür linklere sakın tıklamayın.

Olur da bu linke tıkladığınız vakit karşınıza aşağıdaki sayfa gelecektir. Bu sayfa size Facebook’tan çıkış yapmış olarak göstermektedir. Sizde email adresinizi ve şifrenizi tekrar girerek profilinize girmeniz istenmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Üstteki sayfada sakın kullanıcı bilgilerinizi girmeyiniz. Çünkü bu Facebook sayfası değil. Bu sayfa tamamen hacker’lar tarafından oluşturulmuş ayrı bir sayfadır. Zaten aşağıdaki resimde olduğu gibi sayfa adresini kontrol ettiğinizde Facebook olmadığını görürsünüz.

Son olarak bilmediğiniz kişilerin veya şüpheli gördüğünüz linklerin üzerine sakın tıklamayın. Tıklasanız bile sakın şifrenizi ve bilgilerinizi açılan sayfada tekrar girmeyiniz. Çünkü Facebook sizden kesinlikle bu tür bilgileri istemez.

Dikkat! Facebook’da Yeni Şifre Çalma Yöntemi
2.2 (44%) 5 oy
Sponsorlu Bağlantılar

3 Yorum

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.