Facebook da Chat Yaparken Nasıl Çevrimdışı Olunur?

0
Sponsorlu Bağlantılar

Facebook da istediğin kişilere nasıl çevrimiçi olunur

Dünyanın 1 numaralı sosyal ağ platformu üzerinden bilindiği gibi mesajlaşma yapma yani chat yapma imkanınız da var. Ayrıca chat yaparken bazı kişilerin görmesini istemediğinizden ya da başka bir nedenden dolayı çevrimdışı da olabilirsiniz. Yani siz chat yaparken sizi kimse göremez. Ama offline olmak yerine sizi görmesini istemediğiniz kişiyi ya da kişileri engelleyebilirsiniz.

Peki sadece belli kişilerin sizi Facebook Chat’te görmemesini istiyorsanız, ne yapmalısınız? İşte bu sorunun cevabını sizin için hazırladığımız yazıda bulacaksınız. Öncelikle sizi Facebook Chat’te sizi görmesini istemediğiniz kişileri bir araya getirmelisiniz. Bunun için bu kişileri belli bir grup içinde toplamalısınız.

Facebook Chat de Kişileri Engelleme

Facebook’un mesajlaşma bölümünde çevrimiçi olduğunuz zaman sizi görmesini istemediğiniz kişiler varsa bunların sizi görmesini engelleyebilirsiniz. Bunun için Facebook sayfasında sohbete açık olun. Daha sonra sohbet ekranında dişli çark simgesine tıklayın ve çıkan seçenekler arasında Gelişmiş ayarlar seçeneğine tıklayın.

Buradan ister bazı kişilerin sizi görmesini engelleyebilir isterseniz belli kişiler haricinde herkesin sizi görmesini engelleyebilirsiniz. Yani karşınıza çıkan gelişmiş ayarlar penceresindeki “Sohbeti sadece bazı kişiler için kapat” seçeneğine tıklarsanız burada seçeceğiniz kişiler sizi çevrimdışı olarak görecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Ama eğer “Sohbeti şu kişiler hariç tüm kişiler için kapat” seçeneğini seçerseniz seçeceğiniz kişiler sadece sizi online görecektir. Geri kalan bütün herkes sizi offline görecektir.

Eğer “Sohbeti tüm kişiler için kapat” seçeneğini seçerseniz bu kez tamamen çevrimdışı olacaksınız ve sizi kimse online göremeyecek.

Facebook da Chat Yaparken Nasıl Çevrimdışı Olunur?
4.5 (90.4%) 25 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.