Google Drive Nasıl Kullanılır?

0
Sponsorlu Bağlantılar

Google’dan yapılan resmi açıklamayla bulut tabanlı depolama alanı olan Google Drive’da 5GB’lık alan ücretsiz olarak sunulmaya başladı.Bende bunun üzerine hemen Google Drive uygulamasını yükleyip nasıl kullanacağınızı buradan anlatmak istedim.

Google Drive Nedir?

Google Drive, bulut teknolojisi sayesinde interneti depolama alanı olarak kullanmanıza yarar.Bilgisayarınızdan veya mobil cihazınızdan yüklediğiniz verilere her ortamdan erişmenizi sağlayan bir uygulamadır.

Google Drive Ne İşe Yarar?

Google Drive isimli uygulama ile 5GB’lık ücretsiz veri depolama alanınıza resim, müzik, video ve diğer döküman veya belgelerini yükleyip istediğiniz yerden erişebileceğiniz gibi yeni dökümanlarda da oluşturabilmenizi sağlayan uygulamadır.

Nasıl Kullanılır?

  1. Android için uygulamayı indirin; Google Drive
  2. iOS için uygulamayı indirin: Google Drive

Uygulamayı açtığınız vakit ilk önce Google şartlarını kabul etmeniz isteniyor.Kabul edin ve uygulamay giriş yapın.Açtığınız vakit karşınıza Sürücüm, benimle paylaşılanlar, yıldızlı, son ve çevrimdışı seçeneklerini göreceksiniz.Bütün verileriniz “Sürücüm” kısmında depolanıyor.Eğer isterseniz diğer kategorilere göre de verilerinizi ayarlayabilirsiniz.Örneğin önemli verileri yıldızlı olarak işaretleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Uygulamanın seçeneklerinden “Hesap Değiştir” diyerek farklı bir hesapla da oturum açabilirsiniz.Ayarlar kısmından ise uygulamanın önbellek boyutunu 25 MB – 200 MB arasında değiştirebilir ve istediğiniz zaman önbelleği temizleyebilirsiniz.Yine ayarlar kısmında çevrimdışı dökümanlarınızı şifreleyebiliyorsunuz.

Uygulamanın sağ üst köşesinde bulunan sayfa simgesine tıklayarak yeni döküman, tablo oluşturabilir veya telefonunuzdan sürücünüze yeni veriler yükeyebilirsiniz.Resimlerinizi, müziklerinizi, videolarınız vs. buraya yükleyebilirsiniz.

Sürücüm bölümünden istediğiniz verileri telefonunuza yükleyebilir ve görüntüleyebilirsiniz.

Google Drive Video

Google Drive Nasıl Kullanılır?
2 (40%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.