iPhone 5 Türkiye’ye Ne Zaman Gelir? Fiyatları Ne Olur?

0
Sponsorlu Bağlantılar

iPhone 5 Kasım’da Geliyor!

iPhone 5 dün Amerika’da resmi olarak Apple tarafından tanıtıldı.Bunun üzerine akıllara gelen ilk sorun her zamanki iPhone 5 Türkiye’ye ne zaman gelecek, fiyatı ne olacak? Bizde merak edenler için bunu araştırdık.

Öncelikle elimize ulaşan son bilgiyi sizlere aktaralım;

Turkcell’den alınan bilgiye göre iPhone 5’i Turkcell ile Kasım ayında kontratlı bir şekilde kullanıcılara sunulacak.(kesin bilgi)

Turkcell’in Kasım ayında Türkiye’ye getireceğini öğrendikten sonra Avea ve Vodafone’un da Kasım ayında iPhone 5’i piyasaya sürmesi muhtemel.Daha erken sürmeleri bizim için de sürpriz olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone 5’in Türkiye fiyatları ne olur?

iPhone 5 bilindiği gibi Avrupa ve Amerika’da şuanki iPhone 4S fiyatları ile satışa sunulacak.Yeni bu demek oluyor ki; 2 yıllık kontrat şartı bulunan iPhone 5’in 16 GB modeli 199 dolara, 32 GB modeli 299 dolara, 64 GB modeli ise 399 dolara piyasaya sunulacak.iPhone 4S’in fiyatı ise 99 dolar olacak.

iPhone 5’in Türkiye fiyatları ise şu şekilde olması bekleniyor.Türkiye fiyatının 16 GB modeli 1400-1600 lira, 32 GB modeli 1700-1900 lira, 64 GB modeli ise 2000-2400 lira arasında olacak.Bu fiyatlar operatörlerin kontratlı olarak sunacağı fiyatlarla aşağı yukarı aynı olacaktır.Diğer iPhone modellerinden tecrübelerimize dayanarak bunları söyleyebiliyoruz.

14 Eylül’de ön sipariş almaya başlayacak olan Apple, iPhone 5’i 21 Eylül’de de ABD, Singapur, Birleşik Krallık, Japonya, Hong Kong, Fransa ve Almanya’da kullanıcılarla buluşturacak.

28 Eylülde iPhone 5′in yeni ülkelerde piyasaya çıkması bekleniyor. Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Macaristan, İrlanda, İtalya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve İsviçre iPhone 5 ile 28 Ekim’de tanışacaklar.

iPhone 5 Türkiye’ye Ne Zaman Gelir? Fiyatları Ne Olur?
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.