LG Q6 Format Atma

0
Sponsorlu Bağlantılar

LG Q6 Nasıl Format Atılır?

Bazı nedenlerden dolayı LG Q6 model telefonunuza format atmak isteyebilirsiniz. Eğer format atmaya karar verdiyseniz bunu yapmanın iki yolu var. Bunlardan birisi menü üzerinden fabrika ayarlarına döndürerek format atmak diğeri ise tuş kombinasyonu kullanarak format atmak.

LG Q6 Telefona Format Atmadan Önce

ÇOK ÖNEMLİ: Her formattan önce yapmanız gerekenler;

1) Verilerinizi yedekleyin (rehber, galeri, mesaj v.b.).

2) Şarjınız en az %50 civarında olsun

3) Format işlemi sırasında asla müdahale etmeyin.

LG Q6 Menüden Format Atma

LG Q6 Fabrika Ayarlarına Döndürme

Menü üzerinden format atmak için öncelikle “Ayarlar > Genel > Yedekle ve sıfırla > Fabrika verilerine sıfırla > Telefonu sıfırla > Her şeyi sil” yolunu izleyin. Böylece telefonunuz sıfırlama işlemine başlayacaktır. Sıfırlama işlemi yani format işlemi süresince telefona hiçbir şekilde müdahale yapmayın. Aksi taktirde LG Q6 telefonunuz bir daha açılmayabilir.

LG Q6 Tuş İle Format Atma (Recovery Mode)

LG Q6 Donanımdan Format Atma (Kurtarma Modu)

Bu yöntem telefonuza erişim yapamadığınız yada telefonunuzun açılmaması gibi zamanlarda kullanabilirsiniz. Örneğin desen kilidinin, mail adresinin ve şifrenin unutulduğu zamanlar gibi.

LG Q6 Özellikleri ve Fiyatı

1 – Eğer LG Q6 telefonunuza tuşları kullanarak format atmak istiyorsanız öncelikle telefonunuzu tamamen kapatın.

2 – Telefonunuz kapandıktan sonra “Güç” tuşu ve ses kısma tuşunu kullanmanız gerekiyor.

3 – Bu 2 tuşa aynı anda basın ve ekranda marka ve model yazılarını gördüğünüzde ses kısma tuşuna basılı tutarak “Güç” tuşundan parmağınız çekip tekrar basın. Eğer işlem başarısız olursa telefonu tekrar kapatıp aynı işlemleri tekrar yapın.

Sponsorlu Bağlantılar

4 – LG Q6 telefonunuzun artık dokunmatik devredışı kaldığı için menüler arasında gezmek için ses açma/kapama tuşlarını onay için ise güç tuşunu kullanacaksınız.

5 – Karşınıza gelen ilk ekranda bir takım seçenekler göreceksiniz. Bu seçenekler arasından “wipe data/factory reset” seçeneği üzerine gelin ve güç tuşu ile onaylayın.

6 – Sonraki ekranda “Yes” seçeneğine gelin ve güç tuşuna basın.

7 – Artık LG Q6 cihazınızda format işlemi başlamış oldu. Telefon tekrar açıldığında kurulum işlemlerini yapabilir ve telefonu tekrar kullanabilirsiniz.

LG Q6 Format Atma
5 (100%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.