Mac OS İçin En İyi Sosyal Ağ Uygulamaları

0
Sponsorlu Bağlantılar

MAC İçin Sosyal Madya

Genelde pc denince akla ilk önce Windows kullanabilen bilgisayarlar gelir. Piyasaya çıkan yazılımların büyük çoğunluğu Windows platformlarında çalışmak üzere gelir. Bunun nedeni kullanıcıların büyük çoğunluğunun bilgisayar kullanımında Windows ürünlerini tercih etmeleri olarak gösterilir. Ama gerçekler farklılaşmaya başladı ve Mac bilgisayar kullanımında son yıllarda büyük artışlar görünmekte. Bu nedenle Mac bilgisayarlar için yazılmış sosyal medya yazılımlarından bazılarını tanıtmaya karar verdik.

Adium

Ücretsiz olarak dağıtılan bir yazılımla başlayalım. Windows Live Messenger gibi MobileMe, Yahoo! Messenger, Twitter, Facebook Chat benzeri anlık yazışma yazılımlarını ve sosyal ağlarına destek veren bir yazılım. Anlayacağınız bu platformlarda yer alan hesaplarınızı tek yerden yönetmenizi sağlıyor.

Yazılımı indirdiniz ve çalıştırdınız hesaplarınızı ekleyebileceğiniz bir pencere açılıyor. Herhangi bir hesabı yazılıma eklemek için  “Tercihler” yolunu kullanabilirsiniz. Tüm ayarlara ulaşabilmek için kısayol olarak CMD ve virgüle aynı anda basmak yeterli olacaktır.

Social Tab for Facebook

Diğer bir ücretsiz yazılıma geçelim,yazılım adındanda anlaşılacağı gibi Facebook’ta var olan hesaplarınızı kolayca yönetebileceğiniz bir masaüstü yazılım.

Yazılıma hesabınızı ekledikten sonra Facebook’a yazılım üzerinden kolayca kullanmaya başlayabiliyorsunuz.  Kullanımı oldukça kolay bir yazılım.

Twitter

Bu yazılımda Twitter için yazılmış bir uygulama. Çalışma mantığı yukarıda anlatılan yazılımla aynı.

Sponsorlu Bağlantılar

Tab for Google+

Google+ sosyal ağı unutulmamış. Giderek yükselen bu platformu bu yazılım sayesinde kolayca yönetebilmeniz mümkün.

Hesabınıza girdikten sonra Google+’ı doğrudan bu yazılım sayesinde kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

TweetDeck

Yukarıda Twitter için kullanabileceğiniz yazılım çok sade geldiyse işte size daha fazla detaylı olanı.

Mac bilgisayarlar için kullanabileceğiniz tüm sosyal medya uygulamaları tabiki bu kadar değil, ancak biz en popülerleri ve ülkemizde en çok kullanılan servislerin yazılımlarını bir araya getirmeyi uygun bulduk.

Mac OS İçin En İyi Sosyal Ağ Uygulamaları
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.