Nokia Güneş Enerjisi İle Çalışan Şarj Cihazı Geliştirdi!

0
Sponsorlu Bağlantılar

Ve en sonunda hayal gerçeğe dönüşüyor.Nokia güneş enerjisi ile çalışan şarj cihazı üzerinde çalışıyor.Her yerde elektrik var güneş enerjisi ile kim uğraşacak demeyin.Zira hala dünyanın bir çok bölgesinde elektrik olmayan yerler var.Bunlara örnek Afrika’nın bir çok bölgesini gösterebiliriz.

Nokia Afrika’nın bazı bölgelerinde elektirğe ihtiyaç duymadan mobil cihazları şarj etme üzerine kurulu bir deneme programı başlattığını duyurdu. Taşınabilir solar şarj cihazını tanıtan Nokia temsilcisi Ian Delaney, Nokia Conversations bloguna konuştu: “İnce bir film paneliyle çalışan cihaz, 3 metrelik kablo ve 3 milimetrelik Nokia ucu kullanıyor. Güneşten aldığı enerjiyi telefonlara aktaran cihaz, 1 dakika şarj ile 2 dakika konuşma süresi sağlıyor.”

Kenya ve Nijerya’nın programa katıldığını belirten Delaney, “Dünya Bankası’nın raporuna göre, 2007-2011 yılları arasında, yalnızca Nijerya’nın yüzde 51’iyle Kenya’nın yüzde 16’sında düzenli elektrik sağlanıyordu.” dedi.

Nokia’nın, elektriksiz çalışan şarj aleti programını, elektrikten yoksun diğer ülkelere ne zaman sunacağı henüz bilinmiyor.

Nokia Güneş Enerjisi İle Çalışan Şarj Cihazı Geliştirdi!
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.