Samsung Galaxy S7 edge Modem (Wi-Fi Hotspot) Yapma

0
Sponsorlu Bağlantılar

Samsung Galaxy S7 edge Modem Olarak Kullanma

Diğer Android akıllı telefonlarda olduğu gibi Samsung Galaxy S7 edge akıllı telefonda modem olarak kullanılabilir. Yani Samsung Galaxy S7 edge telefonunuzun internetini başka bir telefondan, tabletten yada bilgisayardan kullanılabilirsiniz. Yani telefonunuz bir modem görevi görür. Peki bu nasıl oluyor?

Samsung Galaxy S7 edge Wi-Fi Hotspot Açma / Kapatma

Bu özelliğe Wi-Fi Hotspot özelliği denir ve Samsung Galaxy S7 edge telefonunuzu bir modem gibi kullanabilmek için bu özelliği açmanız gerekir. Bunun için “Ayarlar > Mobil erişim noktası ve İnternet paylaşımı > Mobil erişim noktası > Daha Fazla > Mobil erişim noktası yapılandır” yolunu izleyin.

Böylece karşınıza güvenlik ayarlarını yapacağınız ekran gelecektir. Bu ekranda Şebeke adı bölümüne diğer cihazların göreceği adı yazın. Bir alttaki bölümde aşağı ok işaretine dokunun ve “WPA2 PSK” yazısına dokunun. Sonrasında Şifre bölümüne şifrenizi yazın ve ekranın en altındaki “Kaydet” yazısına dokunun. Böylece modemlerde olduğu gibi Samsung Galaxy S7 edge telefonumuzun wifi adını ve şifresini belirlemiş olduk. Buraya kadar olan işlemler ilk defa bu işi yapacaklar içindir.

Sonrasında Wi-Fi Hotspot özelliğini aktif etmek için “Ayarlar > Mobil erişim noktası ve İnternet paylaşımı > Mobil erişim noktası” yolunu izleyip Açık yazısının karşısındaki kutucuğu aktif edin. Çıkan uyarıya Tamam Deyip onaylayın.

Sponsorlu Bağlantılar

İşiniz bittiğinde “Ayarlar > Mobil erişim noktası ve İnternet paylaşımı > Mobil erişim noktası” yolunu izleyip Açık yazısının karşısındaki kutucuğu pasif yapın.

Hepsi bu kadar…

Samsung Galaxy S7 edge Modem (Wi-Fi Hotspot) Yapma
5 (100%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.