Son Çıkan iPad’in Tüm Özellikleri

0
Sponsorlu Bağlantılar

Yeni iPad Kullanıcıları Bekliyor

Apple’ın piyasaya sürdüğü en çok satılan ürünlerinden birisi olan iPad yeni özellikleriyle birlikte geliyor.Özelliklerin geliştirilmesiyle birlikte hala eksikliklerin bulunduğunu söyleyebiliriz.Yeni cihazı kullandığınızla bataryanın daha uzun ömürlü olması ile daha güçlü işlemleriniz de çabuk halledilmesi ile daha hızlı olduğunun farkına varacaksınız.Şimdi yeni oyuncağı daha ayrıntılı bir şekilde inceleyelim;

Yeni A5X İşlemci

Yeni ekran ve uygulamalar daha fazla güç istediği için yeni iPad de daha güçlü olan A5X işlemcisinden gücünü alıyor. Çift çekirdekli A5X, ek olarak dört adet video ünitesine sahip. Apple’a göre bu işlemci, Nvidia’nın Tegra 3’ünden 4 kat daha fazla performans sunuyor. Bir uçuş similatörünü deneme şansımız oldu ve patlamalar, ışık efektleri ve gölgeler yüksek çözünürlüklü ekranda akıcı bir şekilde görünüyordu. Apple, CPU’nun saat hızı hakkında bir bilgi vermiyor.

En Önemli Özellik: LTE 4G

Yeni iPad’in en önemli yeniliklerinden biri de LTE 4G standardını desteklemesi. Ama ne yazık ki ülkemizde henüz 4G altyapısı olmadığıiçin bu özellik, bizlere pek bir artı getirmiyor. Yine de HSPA+ ve DC-HSDPA ağlarını kullanarak 42 Mbps hızında internet kullanabilirsiniz, fakat 4G ile kıyaslandığı zaman bu hız hiçbir şey.

Yeni iPad’in dizaynında belirgin değişikler yok. iPad 2’ye göre 1mm daha kalın ve 50 gram daha ağır. Bu artış yeni yüksek kaliteli ekran daha fazla güç istediği için büyüyen pilden kaynaklanıyor. Pil ömrü konusunda iPad 2 ile pek fark yok, rahat bir şekilde 8 saati çıkarabiliyor.

Yeni Cihazın Fiyatı

Yeni iPad, selefinin eksik kaldığı noktaları doğru şekilde tamamlayarak karşımıza çıkıyor. 4G standardının ülkemizde kullanılamaması ise üzücü. Yeni tabletin fiyatı oldukça yüksek fakat Apple iPad 2’nin fiyatında indirime gitti; şu an 16 GB iPad 2 Wi-Fi, yurtdışında ortalama 400 euro’luk fiyat etiketiyle satılıyor.

Son Çıkan iPad’in Tüm Özellikleri
1.7 (33.33%) 3 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.