Symbian (Nokia) İçin Video Format Dönüştürücü – SmartMovie

0
Sponsorlu Bağlantılar

SmartMovie Nedir? Ne İşe Yarar?

SmartMovie isimli uygulama Symbian işletim sistemli ve Symbian S60 işletim sistemli Nokia telefonlar için geliştirilen bir tür Video oynatıcı ve video format dönüştürücüdür.SmartMovie isimli uygulama sayesinde istediğiniz videoları SmartPhone’nunuza, cep telefonunuza veya Pocket PC’nize rahatlıkla yükleyebilirsiniz.

Profesyonel derecede bir uygulama olan SmartMovie ile dönüştürdüğünüz dosya film ise, altyazılarını da video dosyası ile birleştirmek mümkün.

SmartMovie Nasıl Kullanılır?

Programın kullanımı ise şöyle, “Add Files” seçeneğiyle programa bir film dosyası ekledikten sonra en alt soldaki pencereden filmi izleyeceğiniz aygıt seçeneğini belirleyebiliyorsunuz. SmartMovie, cihazınıza göre çözünürlüğü kendisi ayarlayabiliyor. “Video Settings” seçeneğinden “Bitrate” ve “Screen Size” seçeneklerini, biraz daha kaliteden ödün vererek ve boyuttan tasarruf ederek kendinize göre kişiselleştirebilirsiniz. “Audio Settings” seçeneğindeki ayarları da aynı şekilde azaltarak ses kalitesinde de küçük bir değişikliğe razı olabilirsiniz.

Ayrıca filmde geniş ekran çekim sebebiyle var olan alt ve üst siyahlıkları da “Crop” butonlarının sayesinde yok edebilirsiniz. Fakat bu seçeneği kullandığınızda görüntü kalitesinden biraz da olsa ödün vereceksiniz. Sol üst tarafta bulunan “Subtitles” seçeneğinde film dosyasıyla aynı klasör de ve aynı isimdeki alt yazı dosyasının meydana çıktığının farkına varabilirsiniz. Bu aşamada Türkçe karakterlerin gösterilmesi için, program menüsünden“Preferences > Subtitle Font Script” seçeneklerini takip ederek “Turkish” seçeneğini işaretlemeniz yeterli. Tüm bu ayarları yaptıktan sonra kalan tek aşama ise “Convert” butonuna basarak dönüştürme yapmak.

Symbian için indirin: SmartMovie 

Symbian S60 için indirin: SmartMovie

Symbian (Nokia) İçin Video Format Dönüştürücü – SmartMovie
4 (80%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.