Windows 8’de Neden Başlat Butonu Yok?

0
Sponsorlu Bağlantılar

Başlat Butonu Olmayışının Sebebi

Evet Windows 8’de olmayan başlat butonu neredeyse bütün Windows kullanıcılarını kızdırmıştı ancak Microsoft neden böyle bir şey yaptı acaba? Windows 8’e neden başlat butonu koymadığını yine Microsoft’tan cevap geldi.Microsoft’tan Julie Larson-Green Windows 8’e neden başlat butonu koymadıklarını şöyle açıkladı;

“KullanıcılarınWindows 8 üzerinde bir başlat butonuna ihtiyacı yok çünkü başlangıç ekranı istedikleri herşeye kolayca ulaşabilecekler mükemmel bir kontrol panelinden farksız.” 

Windows 8, metro, bilgisayar

Ayrıca “Windows 8 ile yapmak isteyebileceğiniz tüm farklı şeyleri başlangıç ekranı üzerindeki butonlar yardımıyla kolayca ulaşabilirsiniz. Başlangıç ekranı üzerinde bulunan butonları istediğiniz şekilde düzenleyerek, kullanmak istediğiniz uygulamalar ve programları göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu şekilde ulaşmak istediğiniz her şey elinizin altında olacak.” yorumunda bulundu.

Ekim ayında şirket CEO’su Steve Ballmer‘da yaptığı açıklamayla kullanıcıların geleneksel Windows özelliği olan başlat düğmesine ihtiyaç duymayacaklarını çünkü yeni başlangıç ekranı üzerinde ihtiyaç duydukları her şeye kolayca erişim sağlayabileceklerini belirtmişti.

Windows 8’de Neden Başlat Butonu Yok?
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.