Yeni Facebook Arkadaş Arama Özelliği Graph Search Nedir?

0
Sponsorlu Bağlantılar

Graph Search Nedir? Ne İşe Yarayacak?

Facebook’un yeni arama özelliği olan Graph Search tanıtıldı. Graph Search arkadaşlarınız arasında arama yapmanızı sağlayan bir özelliktir.Graph Search ile arkadaşlarınız arasında detaylı arama yapabiliyorsunuz. Normal aramadan farklı olan Graph Search arama özelliği ile arkadaşlarınızı yaşadıkları bölge ve hobilerine göre aramanız mümkün. Yani arkadaşlarınız arasında İstanbul’da yaşayan ve futbol oynamayı seven kimmiş diye aratabileceksiniz.

Graph Search özelliğini an itibari ile kısıtlı kullanıcılar için aktif edilmiş ve önümüzdeki günlerde herkese açılacak. Ayrıca Graph Search özelliği ingilizce olarak kullanıyor. Bakalım Türkçe olarak da kullanılabilecek mi?

Graph Search Nasıl Kullanılır?

Graph Search’ün ilk versiyonu dört temel alan üzerine odaklanıyor – kişiler, fotoğraflar, yerler ve ilgi alanları.

  •  Kişiler: “benimle aynı şehirde yaşayan arkadaşlarım”, “doğduğum şehirden olan ve yürüyüş yapmayı seven arkadaşlarım”, “Yosemite Ulusal Parkı’na gitmiş arkadaşlarımın arkadaşları”, “San Francisco’da yaşayan ve kayak yapmayı seven yazılım mühendisleri”, “benim sevdiğim şeyleri seven kişiler”, “yakınlarda yaşayan ve tenis oynamayı seven kişiler”
  •  Fotoğraflar: “beğendiğim fotoğraflar” “ailemin fotoğrafları” “arkadaşlarımın 1999’dan önceki fotoğrafları” “arkadaşlarımın New York’ta çekilmiş fotoğrafları” “Eyfel Kulesi fotoğrafları”
  •  Yerler: “San Francisco’daki restoranlar”, “ailemin ziyaret ettiği şehirler”, “Hintli arkadaşlarımın beğendiği Hint restoranları”, “arkadaşlarım tarafından ziyaret edilen İtalya’daki turistik yerler”, “Aşçılar tarafından beğenilen New York’taki restoranlar” “arkadaşlarımın ziyaret ettiği ülkeler”
  •  İlgi alanları: “arkadaşlarımın sevdiği müzikler”, “benim sevdiğim filmleri seven arkadaşlarımın beğendiği filmler”, “arkadaşlarımın konuştuğu diller”, “arkadaşlarımın arkadaşlarının oynadığı strateji oyunları”, “film yönetmenlerinin beğendiği filmler”, “yöneticilerin okuduğu kitaplar “

Yeni özellikle ilgili detaylı bilgi ve ön kayıt için buraya tıklayabilirsiniz.

Yeni Facebook Arkadaş Arama Özelliği Graph Search Nedir?
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.