Bu yazıda okuyacaklarınız:
Meizu m5 Akıllı Telefon Kısaca Özellikleri
Bu yazımızda Meizu’nun m5 modelini inceleyeceğiz. Bu akıllı telefondan kısaca bahsedecek olursak bu modelin 5.2 inç ekranı, 13 megapiksel arka kamerası, çıkarılamaz 3070 mAh bataryası bulunmakta. 8 çekirdekli işlemcisi olan bu akıllı telefonun işlemci yonga seti modeli ise MediaTek. Ayrıca kalınlığı 8.2 mm ve ağırlığı ise 138 gram. Bu akıllı telefonun video kayıt çözünürlüğü Full HD kalitede.
İşletim sistemi Android 5.1 olan ve 16 GB’dan başlayan depolama alanına sahip bu akıllı telefonun microSD kart desteği de mevcut. Meizu m5 akıllı telefonun diğer teknik ve donanımsal özelliklerini ise detaylı bir şekilde aşağıda görebilirsiniz.
Meizu m5 Donanım/Teknik Özellikleri ve Fiyatı

| Genel Özellikleri | |
| Açıklanma Tarihi | 2016 – Ekim |
| Ağ Bağlantısı | Teknoloji: GSM / HSPA / LTE 2G desteği: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 3G desteği: HSDPA 900 / 1900 / 2100 4G desteği: LTE İnternet Hızı: HSPA, LTE GPRS: Var EDGE: Var |
| Sim Kart | Çift Sim kart |
| Dış Ölçüler | 147.3 mm x 72.8 mm x 8.2 mm |
| Ağırlık | 138 gram |
| Fiyat | ~120 Euro |
| SAR Değeri | – |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Beyaz, Altın, Mavi, Yeşil |
| Ekran Özellikleri | |
| Ekran Tipi | IPS LCD Dokunmatik ekran, 16M renk |
| Ekran Ölçüleri | 5.2 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 720 x 1280 piksel |
| Ekran Piksel Yoğunluğu | 282 ppi piksel yoğunluğu |
| Ekran Koruması | – |
| Platform Özellikleri | |
| İşletim Sistemi | Android 5.1 (Lollipop) |
| Yonga Seti | Mediatek MT6750 |
| İşlemci | 8 çekirdekli 1.5 GHz hızında Cortex-A53 |
| Grafik İşlemcisi | Mali-T860MP2 |
| Hafıza (Depolama Alanı) Özellikleri | |
| Depolama Alanı | 16 GB, 32 GB |
| Harici Hafıza | microSD kart artırılabilir hafıza |
| Ram | 2 GB (16 GB), 3 GB (32 GB) |
| Batarya Özellikleri | |
| Batarya | Çıkarılamaz 3070 mAh |
| Bekleme Süresi | – |
| Konuşma Süresi | – |
| Kamera Özellikleri | |
| Ana (Arka) Kamera | 13 MP, f/2.2 |
| Video Kayıt | 1080p@30fps |
| Ön (İkinci) Kamera | 5 MP, f/2.0 |
–
Editörün Meizu m5 Hakkındaki Düşüncesi/Yorumu; Ağ bağlantı özellikleri çok iyi değil. Ayrıca işletim sistemi Android 5.1 olması ve büyük ihtimalle yükseltilmeyecek. Bunlar eksi yönleri diyebilirim. Fiyatı uygun olursa tercih edilebilir.
ÖNEMLİ: BU SAYFADAKİ BİLGİLERİN %100 OLDUĞUNU GARANTİ EDEMEYİZ.










