Bu yazıda okuyacaklarınız:
Samsung Z2 Akıllı Telefon Kısaca Özellikleri
Bu yazımızda Samsung’un Z2 modelini inceleyeceğiz. Bu akıllı telefondan kısaca bahsedecek olursak bu modelin 4 inç ekranı, 5 megapiksel arka kamerası, çıkarılabilir 1500 mAh bataryası bulunmakta. 4 çekirdekli işlemcisi olan bu akıllı telefonun işlemci yonga seti modeli ise Spreadtrum.
İşletim sistemi Tizen 2.4 olan ve 8 GB’dan başlayan depolama alanına sahip. Samsung Z2 akıllı telefonun diğer teknik ve donanımsal özelliklerini ise detaylı bir şekilde aşağıda görebilirsiniz.
Samsung Z2 Donanım/Teknik Özellikleri ve Fiyatı
| Genel Özellikleri | |
| Açıklanma Tarihi | 2016 – Ağustos |
| Ağ Bağlantısı | Teknoloji: GSM / HSPA / LTE 2G desteği: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 3G desteği: HSDPA 900 / 2100 4G desteği: LTE İnternet Hızı: HSPA, LTE GPRS: Var EDGE: Var |
| Dış Ölçüler | – |
| Ağırlık | – |
| Fiyat | ~80 Euro |
| SAR Değeri | – |
| Renk Seçenekleri | Altın, Siyah, Kırmızı |
| Ekran Özellikleri | |
| Ekran Tipi | IPS LCD Dokunmatik ekran, 16M renk |
| Ekran Ölçüleri | 3.97 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | – |
| Ekran Koruması | – |
| Platform Özellikleri | |
| İşletim Sistemi | Tizen OS, v2.4 |
| Yonga Seti | Spreadtrum |
| İşlemci | 4 çekirdekli işlemci |
| Grafik İşlemcisi | – |
| Hafıza (Depolama Alanı) Özellikleri | |
| Depolama Alanı | 8 GB |
| Harici Hafıza | Teyit Edilecek |
| Ram | 1 GB |
| Batarya Özellikleri | |
| Batarya | Çıkarılabilir Li-Ion 1500 mAh |
| Bekleme Süresi | – |
| Konuşma Süresi | – |
| Kamera Özellikleri | |
| Ana (Arka) Kamera | 5 MP |
| Video Kayıt | Var |
| Ön (İkinci) Kamera | VGA |








