Bu yazıda okuyacaklarınız:
Galaxy J5 (2017) / Galaxy J5 (2017) Akıllı Telefon Kısaca Özellikleri
Bu yazımızda Samsung’un 2017 model Galaxy J5 ya da J5 Pro mobil cihazını inceleyeceğiz. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki Galaxy J5 (2017) ile Galaxy J5 Pro (2017) modelleri tek bir model. Çünkü Galaxy J5 (2017) çift hatta sahip iken Galaxy J5 Pro (2017) çift hatta sahip. Bunun dışında küçük ayrıntılarda biraz farklar var. Bizde bu nedenle ikisini tek bir yazıda sizlere aktarıyoruz.
Bu akıllı telefondan kısaca bahsedecek olursak bu modelin 5.2 inç ekranı, 13 megapiksel arka kamerası, çıkarılamaz 3000 mAh bataryası bulunmakta. 8 çekirdekli işlemcisi olan bu akıllı telefonun işlemci yonga seti modeli ise Exynos. Ayrıca kalınlığı 7.9 mm ve video kayıt çözünürlüğü Full HD kalitede.
İşletim sistemi Android Nougat olan ve 16 GB’dan başlayan depolama alanına sahip bu akıllı telefonun microSD kart desteği de mevcut. Samsung Galaxy J5 (2017) akıllı telefonun diğer teknik ve donanımsal özelliklerini ise detaylı bir şekilde aşağıda görebilirsiniz.
Samsung Galaxy J5 (2017) Donanım/Teknik Özellikleri ve Fiyatı
| Genel Özellikleri | |
| Açıklanma Tarihi | 2017 – Haziran |
| Ağ Bağlantısı | Teknoloji: GSM / HSPA / LTE 2G desteği: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 (sadece çift SIM kart modeli) 3G desteği: HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 4G desteği: LTE Bağlantı Hızı: HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (2CA) Cat6 300/50 Mbps GPRS: Var EDGE: Var |
| Sim Kart | Tek Sim kart ve Çift Sim kart |
| Dış Ölçüler | 146.2 mm x 71.3 mm x 7.9 mm |
| Ağırlık | – |
| Fiyat | ~280 Euro |
| SAR Değeri | – |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Altın, Mavi, Pembe |
| Suya/Toza Karşı Day. Sert. | Yok |
| Ödeme Sistemi | Yok |
| Ekran Özellikleri | |
| Ekran Tipi | Super Amoled Dokunmatik ekran, 16M renk |
| Ekran Ölçüleri | 5.2 inç |
| Ekran Çöz. | 720 x 1280 piksel çözünürlüğü |
| Ekran Piksel Yoğ. | 282 ppi piksel yoğunluğu |
| Ekran Koruması | – |
| Platform Özellikleri | |
| İşletim Sistemi | Android 7.1 (Nougat) |
| Yonga Seti | Exynos 7870 Octa |
| İşlemci | 8 çekirdekli 1.6 GHz hızında Cortex-A53 |
| Grafik İşlemcisi | Mali-T830MP2 |
| Hafıza (Depolama Alanı) Özellikleri | |
| Depolama Alanı | 16 GB |
| Harici Hafıza | microSD kart artırılabilir hafıza |
| RAM | 2 GB |
| Batarya Özellikleri | |
| Batarya | Çıkarılamaz Li-Ion 3000 mAh |
| Bekleme Süresi | – |
| Konuşma Süresi | – |
| Kamera Özellikleri | |
| Ana/Arka Kamera | 13 MP, f/1.9 |
| Video Kayıt | 1080p@30fps (Full HD) |
| Ön/İkinci Kamera | 5 MP |
Editörün Samsung Galaxy J5 (2017) Hakkındaki Düşüncesi/Yorumu; Teknik özellikleri iyi. 1.500 TL civarında olacağını düşünüyorum ama eğer 1.200 TL civarında olursa kesinlikle alınmalı. Zira aynı özelliklere sahip ve 1.200 TL civarında özellikle Asus ve Huawei modelleri mevcut.
ÖNEMLİ: BU SAYFADAKİ BİLGİLERİN %100 OLDUĞUNU GARANTİ EDEMEYİZ.











