Bu yazıda okuyacaklarınız:
Vestel Venus V4 Akıllı Telefon Kısaca Özellikleri
Bu yazımızda Vestel Venus V4 mobil cihazını inceleyeceğiz. Bu akıllı telefondan kısaca bahsedecek olursak bu modelin 5.5 inç ekranı, 13 megapiksel arka kamerası, 5000 mAh bataryası bulunmakta. 4 çekirdekli işlemcisi olan bu akıllı telefonun işlemci yonga seti modeli ise MediaTek. Ayrıca kalınlığı 8.7 mm ve ağırlığı ise 182 gram. Bu akıllı telefonun video kayıt çözünürlüğü HD kalitede. İşletim sistemi Android Nougat olan ve 32 GB depolama alanına sahip bu akıllı telefonun microSD kart desteği de mevcut.
Vestel Venus V4 akıllı telefonun diğer teknik ve donanımsal özelliklerini ise detaylı bir şekilde aşağıda görebilirsiniz.
Vestel Venus V4 Teknik Özellikleri ve Fiyatı

| Ekran Özellikleri | |
| Ekran Boyutu | 5.5 inç |
| Çözünürlük | 1280 x 720 piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 267 ppi |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD |
| Diğer Ekran Özellikleri | Corning Gorilla Glass 3, Multi Touch, Çizilmeye Dirençli Cam |
| Donanım Özellikleri | |
| Yonga Seti | MediaTek MT6737 |
| İşlemci | 4 çekirdekli 1.25 GHz Cortex-A53 |
| GPU | Mali-T720 MP2 |
| RAM | 3GB |
| Depolama Alanı | 32GB |
| Hafıza Kartı | Var (64GB) |
| Ağ Bağlantı Özellikleri | |
| 2G Desteği | EDGE, GPRS, GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G Desteği | HSPA+ 900 / 2100 MHz, 42.2 Mbps indirme, 5.76 Mbps karşıdan yükleme |
| 4G Desteği | 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 MHz, 150 Mbps indirme, 50 Mbps karşıdan yükleme LTE Cat4 |
| Batarya Özellikleri | |
| Kapasite | Çıkarılabilir Li-Po 5000 mAh |
| Kullanım Süreleri | – |
| Özellikleri | Micro-USB |
| Kamera Özellikleri | |
| Arka Kamera | 13 MP |
| Arka Kamera Özellikleri | Panorama, HDR, Otomatik odaklama, Quad-LED |
| Ön/Selfie Kamera | 5 MP |
| Ön Kamera Özellikleri | HDR, Sanal Flaş |
| İkinci Ön Kamera | – |
| 2. Ön Kamera Özellikleri | – |
| Video Kayıt Çöz. | 720p@30fps (HD) |
| Tasarım Özellikleri | |
| Ebatlar | 152 x 77.6 x 8.7 mm |
| Ağırlık | 182 gram |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Beyaz, Altın |
| Yazılım Özellikleri | |
| İşletim Sistemi | Android 7.0 (Nougat) |
| Kullanıcı Arayüzü | – |
| Diğer Özellikler | |
| Kablosuz Bağlantı | Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Hotspot |
| Diğer Bağlantılar | Bluetooth 4.0, GLONASS, USB 2.0, Tek Hat |
| Sensörler | Yakınlık Sensörü, Ortam Işığı Sensörü, İvmeölçer |
| SAR Değeri | 0.507 W/kg (baş), 1.396 W/kg (vücut) |
| Servisler / Uygulamalar | Sanal Ekran Tuşları |
| Açıklanma Tarihi | 2017 – Eylül |
| Fiyatı | ~900 TL |
Editörün Vestel Venus V4 Hakkındaki Düşüncesi/Yorumu;Bu özellikteki bir telefonun fiyatının 750 TL civarında olması gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca bütün özellikleri standart olmasında rağmen işlemcisi biraz düşük olmuş.
ÖNEMLİ: BU SAYFADAKİ BİLGİLERİN %100 OLDUĞUNU GARANTİ EDEMEYİZ.










