Vodafone Smart prime 6 Özellikleri ve Fiyatı
Bu yazıda okuyacaklarınız:
Vodafone Smart prime 6 Akıllı Telefon Kısaca Özellikleri
Bu yazımızda Vodafone’nun Smart prime 6 modelini inceleyeceğiz. Bu akıllı telefondan kısaca bahsedecek olursak bu modelin 5.0 inç ekranı ve 8 megapiksel arka kamerası bulunmakta. 4 çekirdekli işlemcisi olan bu akıllı telefonun işlemci yonga seti modeli ise Qualcomm Snapdragon. Ayrıca kalınlığı 9 mm ve ağırlığı ise 155 gram. Bu akıllı telefonun video kayıt çözünürlüğü Full HD kalitede.
İşletim sistemi Android 5.0.2 olan ve 8 GB’dan başlayan depolama alanına sahip bu akıllı telefonun microSD kart desteği de mevcut. Vodafone Smart prime 6 akıllı telefonun diğer teknik ve donanımsal özelliklerini ise detaylı bir şekilde aşağıda görebilirsiniz.
Vodafone Smart prime 6 Donanım/Teknik Özellikleri ve Fiyatı

| Genel Özellikleri | |
| Açıklanma Tarihi | 2015 – Mayıs |
| Ağ Bağlantısı | Teknoloji: GSM / HSPA / LTE 2G band: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 3G band: HSDPA 4G band: LTE Hız: HSPA, LTE GPRS: Var EDGE: Var |
| Dış Ölçüler | 141.7 mm x 71.9 mm x 9 mm |
| Ağırlık | 155 gram |
| Fiyat | ~110 Euro |
| SAR Değeri | – |
| Renk Seçenekleri | Gümüş, Gri |
| Ekran Özellikleri | |
| Ekran Tipi | IPS LCD Dokunmatik ekran, 16M renk |
| Ekran Ölçüleri | 5.0 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 720 x 1280 piksel çözünürlük ve 294 ppi piksel yoğunluğu |
| Ekran Koruması | – |
| Platform Özellikleri | |
| İşletim Sistemi | Android OS, v5.0.2 (Lollipop) |
| Yonga Seti | Qualcomm MSM8916 Snapdragon 410 |
| İşlemci | 4 çekirdekli 1.2 GHz Cortex-A53 |
| Grafik İşlemcisi | Adreno 306 |
| Hafıza (Depolama Alanı) Özellikleri | |
| Depolama Alanı | 8 GB |
| Harici Hafıza | microSD kart ile 64 GB’a kadar artırılabilir hafıza |
| Ram | 1 GB |
| Batarya Özellikleri | |
| Batarya | Çıkarılamaz Li-Ion batarya |
| Bekleme Süresi | 915 saat (3G) |
| Konuşma Süresi | 18 saat (3G) |
| Kamera Özellikleri | |
| Ana (Arka) Kamera | 8 MP |
| Video Kayıt | 1080p@30fps (Full HD) |
| Ön (İkinci) Kamera | 2 MP |


