Vodafone Smart ultra 6 Özellikleri ve Fiyatı
Bu yazıda okuyacaklarınız:
Vodafone Smart ultra 6 Akıllı Telefon Kısaca Özellikleri
Bu yazımızda Vodafone’nun Smart ultra 6 modelini inceleyeceğiz. Bu akıllı telefondan kısaca bahsedecek olursak bu modelin 5.5 inç ekranı, 13 megapiksel arka kamerası, çıkarılabilir 3000 mAh bataryası bulunmakta. 4+4 şeklinde 8 çekirdekli işlemcisi olan bu akıllı telefonun işlemci yonga seti modeli ise Qualcomm Snapdragon. Ayrıca kalınlığı 8.4 mm ve ağırlığı ise 159 gram. Bu akıllı telefonun video kayıt çözünürlüğü Full HD kalitede.
İşletim sistemi Android 5.1 olan ve 16 GB’dan başlayan depolama alanına sahip bu akıllı telefonun microSD kart desteği de mevcut. Vodafone Smart ultra 6 akıllı telefonun diğer teknik ve donanımsal özelliklerini ise detaylı bir şekilde aşağıda görebilirsiniz.
Vodafone Smart ultra 6 Donanım/Teknik Özellikleri ve Fiyatı

| Genel Özellikleri | |
| Açıklanma Tarihi | 2015 – Haziran |
| Ağ Bağlantısı | Teknoloji: GSM / HSPA / LTE 2G band: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 3G band: HSDPA 4G band: LTE band 3(1800), 7(2600), 20(800) Hız: HSPA, LTE GPRS: Var EDGE: Var |
| Dış Ölçüler | 154 mm x 77 mm x 8.4 mm |
| Ağırlık | 159 gram |
| Fiyat | ~170 Euro |
| SAR Değeri | – |
| Renk Seçenekleri | Gümüş, Gri |
| Ekran Özellikleri | |
| Ekran Tipi | IPS LCD Dokunmatik ekran, 16M renk |
| Ekran Ölçüleri | 5.5 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080 x 1920 piksel çözünürlük ve 401 ppi piksel yoğunluğu |
| Ekran Koruması | – |
| Platform Özellikleri | |
| İşletim Sistemi | Android OS, v5.1 (Lollipop) |
| Yonga Seti | Qualcomm MSM8939 Snapdragon 615 |
| İşlemci | 4 çekirdekli 1.5 GHz Cortex-A53 + 4 çekirdekli 1.0 GHz Cortex-A53 |
| Grafik İşlemcisi | Adreno 405 |
| Hafıza (Depolama Alanı) Özellikleri | |
| Depolama Alanı | 16 GB |
| Harici Hafıza | microSD kart ile 64 GB’a kadar artırılabilir hafıza |
| Ram | 2 GB |
| Batarya Özellikleri | |
| Batarya | Çıkarılabilir Li-Ion 3000 mAh |
| Bekleme Süresi | – |
| Konuşma Süresi | – |
| Kamera Özellikleri | |
| Ana (Arka) Kamera | 13 MP |
| Video Kayıt | 1080p@30fps (Full HD) |
| Ön (İkinci) Kamera | 5 MP |







