Bu yazıda okuyacaklarınız:
Xiaomi Mi Pad 2 Tabletin Kısaca Özellikleri
Bu yazımızda Xiaomi’nin Mi Pad 2 modelini inceleyeceğiz. Bu tabletten kısaca bahsedecek olursak bu modelin tam 7.9 inç ekranı, 8 megapiksel arka kamerası, tam 6.190 mAh bataryası, 4 çekirdekli işlemcisi bulunmakta. Ayrıca kalınlığı 7 mm ve ağırlığı ise tam 322 gram. Bu tabletin video kayıt çözünürlüğü Full HD kalitede ve SIMkart yeri bulunmamaktadır. Xiaomi Mi Pad 2 tabletin diğer teknik ve donanımsal özelliklerini ise detaylı bir şekilde aşağıda görebilirsiniz.
Xiaomi Mi Pad 2 Donanım/Teknik Özellikleri ve Fiyatı

| Genel Özellikleri | |
| Ağ Bağlantısı | Teknoloji: Hücresel bağlantı yok 2G band: N/A GPRS: Yok EDGE: Yok |
| Dış Ölçüler | 200.4 mm x 132.6 mm x 7 mm |
| Ağırlık | 322 gram |
| Fiyat | 200 Dolar |
| SAR Değeri | – |
| Renk Seçenekleri | Gri, Altın |
| Ekran Özellikleri | |
| Ekran Tipi | IPS LCD dokunmatik ekran ve 16M renk |
| Ekran Ölçüleri | 7.9 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 1536 x 2048 piksel çözünürlük ve 324 ppi piksel yoğunluğu |
| Ekran Koruması | – |
| Platform Özellikleri | |
| İşletim Sistemi | Android OS/ İsteğe bağlı Windows 10 (64 GB model) |
| Yonga Seti | Intel Atom X5-Z8500 |
| İşlemci | 4 çekirdekli 2.24 GHz hızında işlemci |
| Grafik İşlemcisi | Intel HD Graphics |
| Hafıza (Depolama Alanı) Özellikleri | |
| Depolama Alanı | 16 GB, 64 GB |
| Harici Hafıza | microSD kart ile 128 GB’a kadar artırılabilir hafıza |
| Ram | 2 GB |
| Batarya Özellikleri | |
| Batarya | Li-Po 6190 mAh |
| Bekleme Süresi | 649 saat |
| Konuşma Süresi | 12.5 saat |
| Kamera Özellikleri | |
| Ana (Arka) Kamera | 8 MP, 3264 x 2448 piksel |
| Video Kayıt | 1080 piksel (Full HD) |
| Ön (İkinci) Kamera | 5 MP |










