Bu yazıda okuyacaklarınız:
Xiaomi Redmi Note 3 Akıllı Telefon Kısaca Özellikleri
Bu yazımızda Xiaomi’nin Redmi Note 3 modelini inceleyeceğiz. Bu akıllı telefondan kısaca bahsedecek olursak bu modelin 5.5 inç ekranı, 13 megapiksel arka kamerası, 4.000 mAh bataryası, tam 8 çekirdekli işlemcisi bulunmakta. Ayrıca kalınlığı 8.7 mm ve ağırlığı ise 164 gram. Bu akıllı telefonun video kayıt çözünürlüğü Full HD kalitede. Xiaomi Redmi Note 3 akıllı telefonun diğer teknik ve donanımsal özelliklerini ise detaylı bir şekilde aşağıda görebilirsiniz.
Xiaomi Redmi Note 3 Donanım/Teknik Özellikleri ve Fiyatı

| Genel Özellikleri | |
| Ağ Bağlantısı | Teknoloji: GSM / HSPA / LTE 2G band: GSM 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 3G band: HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100, TD-SCDMA 4G band: LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500) Hız: HSPA, LTE GPRS: Evet EDGE: Evet |
| Dış Ölçüler | 150 mm x 76 mm x 8.7 mm |
| Ağırlık | 164 gram |
| Fiyat | 140 Dolar |
| SAR Değeri | – |
| Renk Seçenekleri | Gümüş, Gri, Altın |
| Ekran Özellikleri | |
| Ekran Tipi | IPS LCD dokunmatik ekran, 16M renk |
| Ekran Ölçüleri | 5.5 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080 x 1920 piksel çözünürlük ve 403 ppi piksel yoğunluğu |
| Ekran Koruması | – |
| Platform Özellikleri | |
| İşletim Sistemi | Android OS, v5.1 (Lollipop) |
| Yonga Seti | Mediatek MT6795 Helio X10 |
| İşlemci | 8 çekidekli işlemci |
| Grafik İşlemcisi | PowerVR G6200 |
| Hafıza (Depolama Alanı) Özellikleri | |
| Depolama Alanı | 16 GB, 32 GB |
| Harici Hafıza | hafıza kartı desteği yok |
| Ram | 2 GB (16 GB), 3 GB (32 GB) |
| Batarya Özellikleri | |
| Batarya | Çıkarılamaz Li-Po 4000 mAh |
| Bekleme Süresi | 264 saat |
| Konuşma Süresi | – |
| Kamera Özellikleri | |
| Ana (Arka) Kamera | 13 MP, 4128 x 3096 piksel |
| Video Kayıt | 1080p@30fps (Full HD) |
| Ön (İkinci) Kamera | 5 MP, 1080 piksel (Full HD) |










