Sponsorlu Bağlantılar

Yurtdışından Gelen Telefonlarda Sim Kilidi Açma (Kesin Çözüm)

10

Yurtdışından Gelen Telefonlarda Sim Kilidi Sorunu

Yurtdışından gelen telefonların istemiş olduğu Sim ağ pin kilidi yada kısaca Sim kilidi sorunu hakkında bizlere çok fazla soru soran kullanıcılarımız var. Kimisi bu sorunla uğraşmaktan bunalmış kimisi ise basit bir yöntem ile bu sorunu çözmüş. Bizler gelen yorumları da göz önüne alarak bu sorunun nasıl çözüldüğünü sizlere aktaracağız. Bahsedeceğimiz çözüm yollarını mutlaka deneyin ve sağa-sola sakın para kaptırmayın.

Yurtdışından Gelen Telefonlar İçin Sim Ağ Pin Kilidi Açma

Bahsedeceğimiz çözüm yollarını sırası ile denemenizi tavsiye ederiz;

1 – Öncelikle varsa yurtdışından getirdiğiniz Sim kartınızı telefonunuza takın ve en az 5 dakika o ülkeden birisi ile kesintisiz telefon görüşmesi yapın. Eğer sizin bir Sim kartınız yoksa başka birisinden bulun. Yalnız şuna dikkat edin; bulmanız gereken Sim kart telefonu satın aldığınız ülkenin Sim kartı olmalı ve telefonu satın aldığınız ülkeyi aramalısınız.

NOT: Eğer elinizde başka bir ülkenin Sim kartı varsa o Sim kartı denemenizde zarar yok. Çünkü Avrupa Birliğine bağlı ülkelerin Sim kartı fark etmemesi gerekiyor diye düşünüyorum.

Yurtdışından gelen Sim kartı takıp görüşme yaptıktan sonra Türkiye’deki Sim kartınızı takın. Artık Sim ağ pin kilidi istemeyecektir.

ÖNEMLİ: BAHSETTİĞİM BU YÖNTEM ONLARCA KİŞİ TARAFINDAN DENENMİŞ VE HEPSİ SORUNU BU ŞEKİLDE ÇÖZMÜŞTÜR. EĞER TELEFONU SATIN ALTIĞINIZ ÜLKEYE AİT BİR SİM KART BULMA İMKANINIZ VARSA MUTLAKA BU YÖNTEMİ DENEYİN.

Yurtdışından Gelen Telefonlarda Sim Kilidi Açma (Kesin Çözüm)-1

2 – Bir sonraki yöntem ise telefonunuzun markası olan şirket ile irtibata geçmek. Mesela telefonunuz (yada tabletiniz) Samsung marka ise telefonu satın aldığınız ülkedeki (Örneğin Almanya, Hollanda, Estonya v.b.) Samsung firmasına mail atın. Mailde sorunuzu anlatıp bunun yanı sıra bazı bilgileri vermeniz gerekiyor. Yani IMEI kodunu, model kodunu, hangi ülkede kullanacağınız, hangi operatörü kullanacağınızı yazıp ekte de faturanızın resmini ekleyin. Bu şekidle yaparsanız işler biraz daha hızlı yürür. Eğer hiçbir bilginiz yoksa sorunuzu anlatan bir mail atın. Sonrasında onlar sizden gerekli olanları isteyecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bütün bunlardan sonra Samsung size bir şifre gönderecek. Sizde bu şifre ile Sim kilidinizi açacaksınız. Ama bu işlem 3 günde sürebilir 10 günde sürebilir.

ÖNEMLİ: EĞER TELEFONU SATIN ALDIĞINIZ ÜLKEYE AİT BİR SİM KARTI BULAMADIYSANIZ İLK OLARAK MUTLAKA BU YÖNTEMİ DENEYİN. PARANIZI SAĞA-SOLA KAPTIRMAYIN.

Sonuç

Yurtdışından Gelen Telefonlarda Sim Kilidi Açma (Kesin Çözüm)2

Yurtdışından gelen telefonlar için istenen Sim kilidi sorununa yukarıda bahsettiğimiz iki yöntem sorunu çözen kesin yöntemlerdir. Bunun dışında birde internetten bu sorununuzu çözmeniz için para karşılığı şifre veren yerler var. Ama ben bu sitelere itibar etmemenizi tavsiye ediyorum.

Kullanıcılarımız tarafından bize gelen sorun ve çözümleri sizler için derlemeye çalıştım. Yukarıda bahsettiğim 2 yöntemi denemeden sakın başka yollara başvurmayın. Aşağıda bu sorunu çözen ve bu çözüm yolunu bizlerle paylaşan arkadaşların yorumlarını sizlerle paylaşıyorum. Bu yorumları da okursanız sizler için çok faydalı olacaktır.

NOT: Sorunun bu iki yöntemle çözülmesi benim aklıma tek bir ihtimal getiriyor. Sorun yukarıdaki gibi çözülüyorsa o zaman sorun GPS ile ilgili olabilir. Yani aşağıdaki 5 numaralı yorumda  bahsedildiği gibi telefonun GPS’ini açarsanız belki daha kısa bir çözüm yolu bulmuş olursunuz.

1 – “Telefonunuza bir yurtdışı sim kart takıp beş dk kadar görüşme yapın. Daha sonra kendi sim kartınızı takın. Her şey normele dönecektir. Ben denedim ve oldu.”

Sponsorlu Bağlantılar

2 – “Ben size yardımcı olayım arkadaşlar. Aynı sorun bende de vardı. Hollanda dan s4 (gt-ı9515) modelinden telefon getirttim. Simi takınca sim ağ kilidi istiyordu. Sim ağ kilidi çok araştırdım ve ücretsiz yapmak istiyorsanız 2 yol var. Benim bir yakınımın Hollanda hattı vardı onu taktım istemedi ve Hollanda hattı ile Hollanda ile 5 dakikalık telefonla bir yakınımı aradım ve telefonu kapattım. Kendi hattımı takınca sim ağ kilidi istemedi.

Diğer yol ise aldığınız ülkenin Samsung sayfasına girin ve mail atın sizden imei numarası fatura falan isteyecek vb. derdinizi anlatan bi mail atın 2 hafta içinde size dönüyorlar. Bende de aynı sorun vardı Samsung servisi yapıyormuş. 100-150 TL arası. Dediğim gibi aldığınız ülkenin hattıyla ve o ülkeyle 5 dk konuşursanız sim ağ kilidi otomatik iptal oluyor.”

3 – “Bazı sitelerde ise Hollanda hattıyla Hollanda da konuşmak lazım ki açılsın diyor. Ben Türkiye’de Hollanda hattını takıp Hollanda da ki yakınımı aradım açıldı. Yani anlayacağınız Türkiye’deyseniz aldığınız ülkenin hattını takın, oradaki biriyle konuşun oluyor. Bazı sitelerde bilmeden yazıyorlar ben dediğim gibi yaptım oldu.”

4 – “Arkadaşlar hiç uğraşmayın. Hangi ülkeden geldiyse o ülkenin sim kartını takin, 5 dk konusun tel açılıyor.”

5 – “Çözüm herhangi bir yurtdışı hattıyla 5 dakika konuşun sonra telefonu açıp kapatın düzelecektir. Ya da telefonu internete bağlayıp GPS’i açın konumunuzu bulsun sonra telefonu açın kapayın düzelir. Birincisini denedim oluyor. İkincisini denemedim çalışıyor.”

Sponsorlu Bağlantılar

6 – “Sim ağ pin kilidi isteyen telefonların kutusunun üzerinde Avrupa Birliğine bağlı herhangi bir hattan Türkiye’de iken herhangi bir Türkiye numarasını arayıp 5 dakika görüşme yaptığınızda sim ağ pin kilidi kalkacaktır. Tarafımca denenmiştir.”

7 – “Mrb. Arkadaşlar! Bu sorun beni baya bir bunalttı. Bu sorunu en kısa şu şekilde halledin. Tesadüfen ailemle ucuza konuşmak için Almanya’dan bir hat getirdim. Hat Ayyıldızdı. Onunla beş dakikadan fazla görüştüm. Ve telefon açıldı. Bence postayla isteyin hiç uğraşmayın derim. Saygılarımla”

8 – “Arkadaşlar. Ben Almanya’da yaşıyorum. Samsung ile irtibata geçtim ve bana dedikleri:

  • Imei No su Model kodu
  • Hangi ülkede kullanilacak bu Telefon
  • Hangi SEBEKE de kullanilacak ilk olarak
  • güncel E-Mail adresi
  • Ve Hangi Telefon Bu bilgileri Fatura Fotokopisi ile Samsunga gönderiyorsunuz ve onlar size EU Lock Code u email olarak gönderiyorlar. Almanyanin email Adresi ihtiyaci olan icin “Hotline@samsung.de” “

9 – “Yurt dışından S7 edge telefon aldım. Türkiye’de e-devletten imei kaydımı yaptım. Sim kartımı takınca sim ağ kilidi sordu. Samsung’un Türkiye’deki yetkili servisleri 150 lira sadece şifre için para istediler. Sorunu para ödemeden çözmeniz mümkün.

1- Yurt dışına ait sim kartıyla 5 dakikalık avrupa ile görüşme yapın, daha sonra kendi sim kartınızı takınca düzeliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

2- Satın aldığınız ülkenin Samsung destek sitesinden(ben Almanya’dan aldığım için Almanya Samsung’a yazdım) sim unlock sorunu yaşadığınızı belirten maili atın onlar sizden makbuz ve hangi operatörü kullandığınızı soracak. Şifreyi ücretsiz olarak gönderiyorlar. Telefonculara- servislere götürdüğünüzde onlar da aynı işlemi yapıyor. Kam emicilere para kaptırmayın !!”

10 – Estonya’dan aldığım s7 ye Türkiye de Sim kart taktım ve sim ağı kilidinin şifresini sordu.Ne yaptıysam olmadı. TC’deki Samsung benden fatura ve 100 TL istedi. Oysa tax free alırken faturamı da almışlardı. Bende Samsung’un ilgili ülkedeki müşteri hizmetlerine imei ve SN vererek durumu izah eden bir mesaj yazdım. RGCB kodunu 3 günde yolladılar. Ve işlem tamam.Sakın başka yollara sapmayın veya TC’de sizin atacağınız maili Samsung merkeze atmak için (tabi faturanız var ise) 100 TL ödemeyin. Not olarak sim ağı kilidi açma şifresini girmeden önce wifi mutlak kapalı olsun. Çünkü ben wifi açıkken şifreyi girdim olmadı ve 1-2 dk.lık bir dumur yaşadım.”

11 – Mrb arkadaşlar bende samsung s7 edge aldım Almanyadan. Samsung Türkiye ve Avea (Türk Telekom) müşteri hizmetlerine de sordum ne sorduğumu bile anlamıyorlar. Almanya Samsung’u aradım bana fatura ve telefon kutusunun fotoğrafını çekip mail olarak yollamamı istediler. Yaptım 9 gün sonra ücretsiz olarak şifre geldi. Telefonun şifresini açtım ve memnunum. Aynı tür problemi olan olursa aynı yöntemi uygulayabilir.”

12 – “Bana da Danimarka’dan Galaxy s7 edge geldi. Ondada sim kilidi istiyordu Samsung dk sitesine e-mail gönderdim. Yurtdışı hattı takarak 10 dk görüştüğüm zaman açılır dediler. Bende öyle yaptım. Danimarka hattı taktim yine Danimarka’dan bir akrabam yurtdisi hattını aradı ve 10 dk kesintisiz görüştükten sonra TR hattını taktım, telefon sim kilidi istemedi. Sizde öyle yapın, telefonculara para vermeyin böyle ise yarıyor…”

13 – “Telefonu kim aldıysa ya da getirdiyse veya fatura elinizdeyse, faturasının fotoğrafıyla birlikte hangi ülkeden aldıysa;o ülkenin lisanı ile o ülkenin Samsung sitesine (örnek:Almanya http://www.samsung.de) şu şekilde bir e-mail yazsın: ” şu IMEI…numaralı telefonu satın aldım ve Avrupa Birliği dışında bir ülkede, o ülkenin sim kartıyla kullanmak istiyorum. Benden sim ağı in numarasını istiyor. Lütfen bu pin numarasını bana gönderebilir misiniz. Teşekkürler.” dedikten sonra ÜCRETSİZ 1-2 hafta içinde kontrol edip PIN numarasını gönderiyorlar.

Sponsorlu Bağlantılar

-Bu arada faturanın resminide Upload (yüklemeyi) unutmayın!!Orada dosya yükleme menüsü var.

NOT: Telefonu Türkiye’ye imei ile kayıt ettirseniz dahi bu pin’i istiyor Samsung telefonlar!!”

Sponsorlu Bağlantılar

10 Yorum

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here