Bu yazıda okuyacaklarınız:
Asus ZenPad 8 (Z380KL) Tablet Kısaca Özellikleri
Bu yazımızda Asus’un Z380KL kodlu ZenPad 8 modelini inceleyeceğiz. Bu tabletten kısaca bahsedecek olursak bu modelin 8.0 inç ekranı, 8 megapiksel arka kamerası, çıkarılamaz 4000 mAh bataryası bulunmakta. 4 çekirdekli işlemcisi olan bu tabletin işlemci yonga seti modeli ise Snapdragon. Ayrıca kalınlığı 8.5 mm ve ağırlığı ise 350 gram.
İşletim sistemi Android 5.0 olan ve 8 GB’dan başlayan depolama alanına sahip bu tabletin microSD kart desteği de mevcut. Asus ZenPad 8 (Z380KL) tabletin diğer teknik ve donanımsal özelliklerini ise detaylı bir şekilde aşağıda görebilirsiniz.
Asus ZenPad 8.0 (Z380KL) Donanım/Teknik Özellikleri ve Fiyatı

| Genel Özellikleri | |
| Açıklanma Tarihi | 2015 – Haziran |
| Ağ Bağlantısı | Teknoloji: GSM / HSPA / LTE 2G band: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 3G band: HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 4G band: LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800) Hız: HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat4 150/50 Mbps GPRS: Var EDGE: Var |
| Dış Ölçüler | 209 mm x 123 mm x 8.5 mm |
| Ağırlık | 350 gram |
| Fiyat | – |
| SAR Değeri | – |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Beyaz, Metal |
| Ekran Özellikleri | |
| Ekran Tipi | IPS LCD Dokunmatik ekran, 16M renk |
| Ekran Ölçüleri | 8.0 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 800 x 1280 piksel çözünürlük ve 189 ppi piksel yoğunluğu |
| Ekran Koruması | Corning Gorilla Glass 1 |
| Platform Özellikleri | |
| İşletim Sistemi | Android OS, v5.0 (Lollipop) |
| Yonga Seti |
* Qualcomm MSM8916 Snapdragon 410
* Qualcomm MSM8929 Snapdragon 415 |
| İşlemci |
* 4 çekirdekli Cortex-A53 ve 4 çekirdekli Cortex-A53
* 8 çekirdekli işlemci |
| Grafik İşlemcisi |
* Adreno 306
* Adreno 405 |
| Hafıza (Depolama Alanı) Özellikleri | |
| Depolama Alanı | 8 GB, 16 GB |
| Harici Hafıza | microSD kart ile 64 GB’a kadar artırılabilir hafıza |
| Ram | 1 GB (8 GB), 2 GB (16 GB) |
| Batarya Özellikleri | |
| Batarya | Çıkarılamaz Li-Po 4000 mAh |
| Bekleme Süresi | – |
| Konuşma Süresi | – |
| Kamera Özellikleri | |
| Ana (Arka) Kamera | 8 MP veya 5 MP |
| Video Kayıt | Var |
| Ön (İkinci) Kamera | 2 MP |










