Bu yazıda okuyacaklarınız:
Nokia 5 Akıllı Telefon Kısaca Özellikleri
Bu yazımızda Nokia’nın 5 modelini inceleyeceğiz. Bu akıllı telefondan kısaca bahsedecek olursak bu modelin 5.2 inç ekranı, 13 megapiksel arka kamerası, çıkarılamaz 3000 mAh bataryası bulunmakta. 8 çekirdekli işlemcisi olan bu akıllı telefonun işlemci yonga seti modeli ise Snapdragon. Ayrıca kalınlığı 8 mm ve video kayıt çözünürlüğü Full HD kalitede.
İşletim sistemi Android 7.1.1olan ve 16 GB’dan başlayan depolama alanına sahip bu akıllı telefonun microSD kart desteği de mevcut. Nokia 5 akıllı telefonun diğer teknik ve donanımsal özelliklerini ise detaylı bir şekilde aşağıda görebilirsiniz.
Nokia 5 Tanıtım Videosu
Nokia 5 Donanım/Teknik Özellikleri ve Fiyatı

| Genel Özellikleri | |
| Açıklanma Tarihi | 2017 – Şubat |
| Ağ Bağlantısı | Teknoloji: GSM / HSPA / LTE 2G desteği: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 (sadece çift SIM kart modeli) 3G desteği: HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 4G desteği: LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 28(700), 38(2600), 40(2300) İnternet Hızı: HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat4 150/50 Mbps GPRS: Var EDGE: Var |
| Sim Kart | Tek Sim kart yada Çift Sim kart |
| Dış Ölçüler | 149.7 mm x 72.5 mm x 8 mm |
| Ağırlık | – |
| Fiyat | ~200 Euro |
| SAR Değeri | – |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Gümüş, Mavi, Bakır |
| Ekran Özellikleri | |
| Ekran Tipi | IPS LCD Dokunmatik ekran, 16M renk |
| Ekran Ölçüleri | 5.2 inç |
| Ekran Çöz. | 720 x 1280 piksel çözünürlüğü |
| Ekran Piksel Yoğ. | 282 ppi piksel yoğunluğu |
| Ekran Koruması | – |
| Platform Özellikleri | |
| İşletim Sistemi | Android 7.1.1 (Nougat) |
| Yonga Seti | Qualcomm MSM8937 Snapdragon 430 |
| İşlemci | 8 çekirdekli 1.4 GHz hızında Cortex-A53 |
| Grafik İşlemcisi | Adreno 505 |
| Hafıza (Depolama Alanı) Özellikleri | |
| Depolama Alanı | 16 GB |
| Harici Hafıza | microSD kart artırılabilir hafıza |
| Ram | 2 GB |
| Batarya Özellikleri | |
| Batarya | Çıkarılamaz Li-Ion 3000 mAh |
| Bekleme Süresi | – |
| Konuşma Süresi | – |
| Kamera Özellikleri | |
| Ana/Arka Kamera | 13 MP, f/2.0 |
| Video Kayıt | 1080p@30fps (Full HD) |
| Ön/İkinci Kamera | 8 MP, f/2.0 |
–
Editörün Nokia 5 Hakkındaki Düşüncesi/Yorumu; Teknik özellikleri oldukça iyi. Ülkemize gelirse ve fiyatı yüksek olmazsa rahatlıkla alınabilir.
ÖNEMLİ: BU SAYFADAKİ BİLGİLERİN %100 OLDUĞUNU GARANTİ EDEMEYİZ.






