Bu yazıda okuyacaklarınız:
Lenovo Vibe C Akıllı Telefon Kısaca Özellikleri
Bu yazımızda Lenovo’nun Vibe C modelini inceleyeceğiz. Bu akıllı telefondan kısaca bahsedecek olursak bu modelin 5.0 inç ekranı, 5 megapiksel arka kamerası, çıkarılabilir 2300 mAh bataryası ve 4 çekirdekli işlemcisi bulunmakta. Ayrıca kalınlığı 9 mm ve video kayıt çözünürlüğü HD kalitede.
İşletim sistemi Android 5.1.1 olan ve 8 GB’dan başlayan depolama alanına sahip bu akıllı telefonun microSD kart desteği de mevcut. Lenovo Vibe C akıllı telefonun diğer teknik ve donanımsal özelliklerini ise detaylı bir şekilde aşağıda görebilirsiniz.
Lenovo Vibe C Donanım/Teknik Özellikleri ve Fiyatı

| Genel Özellikleri | |
| Açıklanma Tarihi | 2016 – Mayıs |
| Ağ Bağlantısı | Teknoloji: GSM / HSPA / LTE 2G band: GSM 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 3G band: HSDPA 4G band: LTE Hız: HSPA, LTE Cat4 150/50 Mbps GPRS: Var EDGE: Var |
| Dış Ölçüler | 143.5 mm x 71.8 mm x 9 mm |
| Ağırlık | – |
| Fiyat | ~90 Euro |
| SAR Değeri | – |
| Renk Seçenekleri | Siyah |
| Ekran Özellikleri | |
| Ekran Tipi | IPS Dokunmatik ekran, 16M renk |
| Ekran Ölçüleri | 5.0 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 720 x 1280 piksel çözünürlük ve 294 ppi piksel yoğunluğu |
| Ekran Koruması | – |
| Platform Özellikleri | |
| İşletim Sistemi | Android OS, v5.1.1 (Lollipop) |
| Yonga Seti | – |
| İşlemci | – |
| Grafik İşlemcisi | – |
| Hafıza (Depolama Alanı) Özellikleri | |
| Depolama Alanı | 8 GB |
| Harici Hafıza | microSD kart ile 32 GB’a kadar artırılabilir hafıza |
| Ram | 1 GB |
| Batarya Özellikleri | |
| Batarya | Çıkarılabilir Li-Ion 2300 mAh |
| Bekleme Süresi | – |
| Konuşma Süresi | – |
| Kamera Özellikleri | |
| Ana (Arka) Kamera | 5 MP |
| Video Kayıt | 720p@30fps (HD) |
| Ön (İkinci) Kamera | 2 MP |










