Vodafone Smart prime 7 Özellikleri ve Fiyatı
Bu yazıda okuyacaklarınız:
Vodafone Smart prime 7 Akıllı Telefon Kısaca Özellikleri
Bu yazımızda Vodafone’nun Smart prime 7 modelini inceleyeceğiz. Bu akıllı telefondan kısaca bahsedecek olursak bu modelin 5.0 inç ekranı, 8 megapiksel arka kamerası, 2540 mAh bataryası bulunmakta. 4 çekirdekli işlemcisi olan bu akıllı telefonun işlemci yonga seti modeli ise Snapdragon. Ayrıca kalınlığı 8 mm ve ağırlığı ise 128 gram. Bu akıllı telefonun video kayıt çözünürlüğü Full HD kalitede.
İşletim sistemi Android 6.0.1 olan ve 8 GB’dan başlayan depolama alanına sahip bu akıllı telefonun microSD kart desteği de mevcut. Vodafone Smart prime 7 akıllı telefonun diğer teknik ve donanımsal özelliklerini ise detaylı bir şekilde aşağıda görebilirsiniz.
Vodafone Smart prime 7 Donanım/Teknik Özellikleri ve Fiyatı

| Genel Özellikleri | |
| Açıklanma Tarihi | 2016 – Mayıs |
| Ağ Bağlantısı | Teknoloji: GSM / HSPA / LTE 2G band: GSM 900 / 1800 / 1900 3G band: HSDPA 900 / 2100 4G band: LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 8(900), 20(800) Hız: HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat4 150/50 Mbps GPRS: Var EDGE: Var |
| Dış Ölçüler | 144 mm x 72.1 mm x 8 mm |
| Ağırlık | 128 gram |
| Fiyat | ~150 Euro |
| SAR Değeri | – |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Beyaz |
| Ekran Özellikleri | |
| Ekran Tipi | IPS LCD Dokunmatik ekran, 16M renk |
| Ekran Ölçüleri | 5.0 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 720 x 1280 piksel çözünürlük ve 293 ppi piksel yoğunluğu |
| Ekran Koruması | – |
| Platform Özellikleri | |
| İşletim Sistemi | Android OS, v6.0.1 (Marshmallow) |
| Yonga Seti | Qualcomm MSM8909 Snapdragon 210 |
| İşlemci | 4 çekirdekli 1.1 GHz Cortex-A7 |
| Grafik İşlemcisi | Adreno 304 |
| Hafıza (Depolama Alanı) Özellikleri | |
| Depolama Alanı | 8 GB |
| Harici Hafıza | microSD kart ile 128 GB’a kadar artırılabilir hafıza |
| Ram | 1 GB |
| Batarya Özellikleri | |
| Batarya | Li-Ion 2540 mAh |
| Bekleme Süresi | 499 saat ve üzeri (3G) |
| Konuşma Süresi | 9 saat ve üzeri (3G) |
| Kamera Özellikleri | |
| Ana (Arka) Kamera | 8 MP |
| Video Kayıt | 1080p@30fps (Full HD) |
| Ön (İkinci) Kamera | 5 MP |


