Bu yazıda okuyacaklarınız:
Nokia 1 Akıllı Telefon Kısaca Özellikleri
Bu yazımızda Nokia 1 mobil cihazını inceleyeceğiz. Bu akıllı telefondan kısaca bahsedecek olursak bu modelin 4.5 inç ekranı, 5 megapiksel arka kamerası, 2150 mAh bataryası bulunmakta. 4 çekirdekli işlemcisi olan bu akıllı telefonun işlemci yonga seti modeli ise MediaTek. Ayrıca kalınlığı 9.5 mm ve ağırlığı ise 131 gram. İşletim sistemi Android Oreo Go olan ve 8 GB depolama alanına sahip bu akıllı telefonun microSD kart desteği de mevcut.
Nokia 1 akıllı telefonun diğer teknik ve donanımsal özelliklerini ise detaylı bir şekilde aşağıda görebilirsiniz.
Nokia 1 Teknik Özellikleri ve Fiyatı
| Nokia 1 Genel Bilgiler | |
| Açıklanma Tarihi | 2018 – Şubat |
| Fiyatı | 70 Euro |
| SIM Kart | Çift SIM (Micro-SIM/Nano-SIM, dual stand-by) |
| Nokia 1 Kablosuz ve Ağ | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n Wi-Fi hotspot |
| NFC | Yok |
| Diğer Bağlantılar | Bluetooth 4.2 A2DP A-GPS MicroUSB 2.0 |
| 2G Desteği | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 (sadece çift SIM modeli) |
| 3G Desteği | HSDPA 850 / 900 / 2100 – EMEA/APAC |
| 4G Desteği | LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 38(2600), 40(2300) – EMEA/APAC |
| Bağlantı Hızı | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat4 150/50 Mbps |
| Nokia 1 Tasarım | |
| Ebatlar | 133.6 x 67.8 x 9.5 mm |
| Ağırlık | 131 gram |
| Renk Seçenekleri | Mavi Kırmızı |
| Nokia 1 Ekran | |
| Ekran Boyutu | 4.5 inç |
| Çözünürlük | 480 x 854 piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 218 ppi |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD |
| Ekran Koruması | – |
| Ekran Özellikleri | Multitouch 16:9 en-boy oranı |
| Nokia 1 Donanım | |
| Yonga Seti | Mediatek MT6737M |
| İşlemci | 4 çekirdekli 1.1 GHz Cortex-A53 |
| Grafik İşlemci (GPU) | Mali-T720 |
| RAM | 1 GB |
| Depolama Alanı | 8 GB |
| Hafıza Kartı | Var |
| Suya/Toza Direnç | Yok |
| Nokia 1 Yazılım | |
| İşletim Sistemi | Android 8.0 (Oreo Go) |
| Kullanıcı Arayüzü | – |
| Sensörler | İvmeölçer Yakınlık sensörü |
| SAR Değeri | – |
| Servisler / Uygulamalar | SMS MMS Push Mail IM HTML5 MP4/H.264 player MP3/WAV/eAAC+/FLAC player Fotoğraf/video düzenleyici Döküman görüntüleyici Xpress-on back covers |
| Nokia 1 Kamera | |
| Arka Kamera | 5 MP |
| 2. Kamera | Yok |
| Arka Kamera Öz. | Coğrafi etiketleme |
| Ön Kamera | 2 MP |
| 2. Ön Kamera | Yok |
| Ön Kamera Öz. | – |
| Video Kayıt | 480p |
| Video Kayıt Öz. | – |
| Nokia 1 Batarya | |
| Kapasite | Çıkarılabilir Li-Ion 2150 mAh |
| Kullanım Süreleri | 360 saat 3G bekleme süresi 9 saat 3G konuşma süresi 53 saat müzik dinleme süresi |
| Batarya Özellikleri | MicroUSB |
ÖNEMLİ: BU SAYFADAKİ BİLGİLERİN %100 OLDUĞUNU GARANTİ EDEMEYİZ.











