Bu yazıda okuyacaklarınız:
Xiaomi Mi Note 3 Akıllı Telefon Kısaca Özellikleri
Bu yazımızda Xiaomi’nin Mi Note 3 mobil cihazını inceleyeceğiz. Bu akıllı telefondan kısaca bahsedecek olursak bu modelin 5.5 inç ekranı, çift 12 megapiksel arka kamerası, çıkarılamaz 3500 mAh bataryası bulunmakta. 4+4 şeklinde 8 çekirdekli işlemcisi olan bu akıllı telefonun işlemci yonga seti modeli ise Snapdragon. Ayrıca kalınlığı 7.6 mm ve ağırlığı ise 163 gram. Bu akıllı telefonun video kayıt çözünürlüğü 4K kalitede.
İşletim sistemi Android Nougat olan ve 64 GB’dan başlayan depolama alanına sahip bu akıllı telefonun microSD kart desteği yok. Xiaomi Mi Note 3 akıllı telefonun diğer teknik ve donanımsal özelliklerini ise detaylı bir şekilde aşağıda görebilirsiniz.
Xiaomi Mi Note 3 Teknik Özellikleri ve Fiyatı
| Genel Özellikleri | |
| Açıklanma Tarihi | 2017 – Eylül |
| Ağ Bağlantısı | Teknoloji: GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE 2G desteği: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2, CDMA 800 & TD-SCDMA 3G desteği: HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100, CDMA2000 1xEV-DO 4G desteği: LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 34(2000), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500) Bağlantı Hızı: HSPA, LTE GPRS: Var EDGE: Var |
| Sim Kart | Çift Sim kart |
| Dış Ölçüler | 152.6 mm x 74 mm x 7.6 mm |
| Ağırlık | 163 gram |
| Fiyat | ~350 Euro |
| SAR Değeri | – |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Mavi |
| Ekran Özellikleri | |
| Ekran Tipi | IPS LCD Dokunmatik ekran, 16M renk |
| Ekran Ölçüleri | 5.5 inç |
| Ekran Çöz. | 1920 x 1080 piksel çözünürlüğü |
| Ekran Piksel Yoğ. | 401 ppi piksel yoğunluğu |
| Ekran Koruması | – |
| Platform Özellikleri | |
| İşletim Sistemi | Android 7.1 (Nougat) (MIUI arayüz ile birlikte) |
| Yonga Seti | Qualcomm MSM8956 Plus Snapdragon 660 |
| İşlemci | 4 çekirdekli 2.2 GHz hızında Kryo 260 + 4 çekirdekli 1.8 GHz hızında Kryo 260 |
| Grafik İşlemcisi | Adreno 512 |
| Hafıza (Depolama Alanı) Özellikleri | |
| Depolama Alanı | 64 GB, 128 GB |
| Harici Hafıza | microSD kart desteği yok |
| RAM | 6 GB |
| Batarya Özellikleri | |
| Batarya | Çıkarılamaz Li-Ion 3500 mAh |
| Bekleme Süresi | – |
| Konuşma Süresi | – |
| Kamera Özellikleri | |
| Ana/Arka Kamera | Çift 12 MP, f/1.8 |
| Video Kayıt | 2160p@30fps |
| Ön/İkinci Kamera | 16 MP |
Editörün Xiaomi Mi Note 3 Hakkındaki Düşüncesi/Yorumu; Yine üstün özelliklere sahip bir Xiaomi modeli daha. Rahatlıkla satın alıp kullanabilirsiniz. Ama satın aldığınız mağazanın garantisi ile satın almanızı öneririm.
ÖNEMLİ: BU SAYFADAKİ BİLGİLERİN %100 OLDUĞUNU GARANTİ EDEMEYİZ.








